Ücretsiz
SİTE KULLANIM ŞARTLARI GİZLİLİK İLKELERİ

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

İŞBU ÜYELİK SÖZLEŞMESİ (“SÖZLEŞME”) SİTE ÜYELİK KURALLARINI DÜZENLEMEKTE OLUP BU SÖZLEŞME KABUL EDİLMEDEN SİTEYE ÜYE OLUNAMAMAKTADIR. İŞBU ÜYELİK SÖZLEŞMESİ İLE AŞAĞIDA BELİRTİLEN SİTE KULLANIM KURALLARINA UYACAĞINIZI KABUL VE TAAHHÜT ETMİŞ OLACAĞINIZDAN DİKKATLE OKUMANIZ GEREKMEKTEDİR. BU AŞAMAYI GEÇEREK SİTEYİ KULLANMANIZ, AŞAĞIDAKİ ŞARTLARI PEŞİNEN KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELİR. ŞİRKET AŞAĞIDA BELİRTİLEN KOŞULLARI UYGUN GÖRDÜĞÜ TAKDİRDE DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTMAKTADIR. WWW.KALORİSEPETİ.COM İNTERNET ADRESİNİ ZİYARET ETTİĞİNİZDE BU SAYFAYI DA TEKRAR ZİYARET ETMENİZ DEĞİŞEBİLECEK ÜYELİK VE KULLANIM ŞARTLARINI GÖRMENİZ AÇISINDAN ÖNEMLİDİR.

1. TARAFLAR

1.1. WWW.KALORİSEPETİ.COM İNTERNET SİTESİNİN FAALİYETLERİNİ YÜRÜTENVEDAT GÜNYOL CADDESİ, DEFNE SOKAK, FLORA REZİDANS, NO:1/170 D:1302, ATAŞEHİR, İSTANBUL ADRESİNDE MUKİM PALES MÜHENDİSLİK İNŞAAT MADENCİLİK VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (“ŞİRKET”)

1.2. WWW.KALORİSEPETİ.COM İNTERNET SİTESİNE ÜYE OLAN İNTERNET KULLANICISI (“ÜYE”)

BUNDAN BÖYLE ŞİRKET VE ÜYE TEK BAŞINA “TARAF”, BİRLİKTE “TARAFLAR” OLARAK ANILACAKTIR.

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İŞBU SÖZLEŞME’NİN KONUSU WWW.KALORİSEPETİ.COM (“KALORİ SEPETİ”) İNTERNET SİTESİNDEN VE ŞİRKET TARAFINDAN SUNULAN PORTAL HİZMETLERİNDEN ÜYE OLARAK FAYDALANMA ŞARTLARININ BELİRLENMESİDİR.

3. TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1. ÜYE, KALORİ SEPETİ İNTERNET SİTESİNE ÜYE OLURKEN VERDİĞİ KİŞİSEL VE DİĞER SAİR BİLGİLERİN TÜMÜNÜN DOĞRU OLDUĞUNU, ŞİRKET’İN BU BİLGİLERİN GERÇEĞE AYKIRILIĞI NEDENİYLE UĞRAYACAĞI TÜM ZARARLARI AYNEN VE DERHAL TAZMİN EDECEĞİNİ BEYAN VE TAAHHÜT EDER. AYRICA, BİLGİLERİN DOĞRU OLMADIĞI AÇIK BİR ŞEKİLDE BELLİ OLAN DURUMLARDA KALORİ SEPETİ, BU ÜYENİN ÜYELİĞİNİ ASKIYA ALMA HAKKINI SAKLI TUTAR.

3.2. ÜYELERE VERİLEN YA DA KENDİ BELİRLEDİKLERİ KULLANICI ADI, ŞİFRE GİBİ BİLGİLERİN, KULLANIM HAKLARININ, ÜÇÜNCÜ KİŞİ YA DA KURULUŞLARLA PAYLAŞILMASI VEYA ŞİFRENİN BAŞKA KİŞİLER TARAFINDAN KÖTÜ NİYETLE KULLANILMASINDAN DOĞRUDAN ÜYE SORUMLUDUR. AYNI ŞEKİLDE ÜYE, İNTERNET ORTAMINDA BİR BAŞKASININ IP ADRESİNİ, ELEKTRONİK POSTA ADRESİNİ, KULLANICI ADINI VE SAİR BİLGİLERİ KULLANAMAYACAĞI GİBİ DİĞER KULLANICILARIN ÖZEL BİLGİLERİNE DE İZİNSİZ OLARAK ULAŞAMAZ VEYA BUNLARI KULLANAMAZ. BU ŞEKİLDE BİR KULLANIMDAN DOLAYI DOĞABİLECEK HER TÜRLÜ HUKUKİ VE CEZAİ SORUMLULUK ÜYEYE AİTTİR.

3.3. ÜYE, KALORİ SEPETİ İNTERNET ADRESİNİ SADECE KİŞİSEL KULLANIMI İÇİN ZİYARET ETME, GÖRÜNTÜLEME VE SADECE KİŞİSEL KULLANIMI İÇİN SAYFALARI KOPYALAMA HAKKINA VE YETKİSİNE SAHİPTİR. KALORİ SEPETİ WEB ADRESİNDE GÖZÜKEN HER TÜRLÜ GÖRSEL, YAZI VE İÇERİK KİŞİSEL KULLANIM İÇİNDİR. KALORİ SEPETİ İÇERİĞİNDE YER ALAN VE BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN TÜM YAZILARIN, GÖRSELLERİN, GRAFİKLERİN, TASARIMLARIN, FOTOĞRAFLARIN, VİDEOLARIN, ANİMASYONLARIN, SİMÜLASYONLARIN, SESLERİN, TEKNİKLERİN VE SAİR HER TÜRLÜ UYGULAMANIN HER HAKKI SADECE ŞİRKET’E AİTTİR. HİÇBİR ŞEKİLDE TİCARİ YA DA KİŞİSEL AMAÇLARLA İZİNSİZ VE KAYNAK GÖSTERMEDEN KULLANILAMAZ. İŞBU SÖZLEŞME’YE AYKIRI OLARAK KALORİ SEPETİ’NDE YER ALAN HERHANGİ BİR UNSURU HERHANGİ BİR BAŞKA ALANDA VEYA İNTERNET SİTESİNDE YAYINLAMAK VEYA ŞİRKET’İN İZNİ OLMADAN LİNK VERMEK YASAKTIR.

3.4. ÜYE, KALORİ SEPETİ İNTERNET SİTESİNİ VE ŞİRKET TARAFINDAN SUNULAN HİZMETLERİ KULLANIRKEN YASAL MEVZUAT HÜKÜMLERİNE RİAYET ETMEYİ VE BUNLARI İHLAL ETMEMEYİ PEŞİNEN KABUL VE TAAHHÜT EDER. SİTENİN İŞLEMEZ HALE GELMESİNİ, CİDDİ ÖLÇÜDE YAVAŞLAMASINI VEYA YAZILIM VE DONANIM SİSTEMLERİNİN ZARAR GÖRMESİNİ AMAÇLAYAN HER TÜRLÜ DAVRANIŞ VE İŞLEM YASAKTIR. OTOMATİK PROGRAMLAR KULLANILARAK ÇOK SAYIDA SORGU VEYA ÜYELİK KAYDI YAPILMASI VEYA OTOMATİK YÖNTEMLERLE SİTEYE ÇOK SAYIDA TALEP VEYA BİLGİ GÖNDERİLMESİ DE BU YASAĞA DAHİLDİR. KALORİ SEPETİ TARAFINDAN BU GİBİ FAALİYETLERDE BULUNULDUĞU TESPİT EDİLEN ÜYELERİN SİTEYE ERİŞİMİ ENGELLENEREK YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK VE DOĞACAK TÜM HUKUKİ VE CEZAİ YÜKÜMLÜLÜKLER TAMAMEN VE MÜNHASIRAN ÜYEYİ BAĞLAYACAKTIR.

3.5. ŞİRKET, KALORİ SEPETİ İNTERNET SİTESİNİN VİRÜS VE BENZERİ KÖTÜ AMAÇLI YAZILIMLARDAN ARINDIRILMASI AMACIYLA GEREKLİ GÖRDÜĞÜ TEDBİRLERİ ALMIŞTIR. ANCAK ÜYE VEYA KULLANICININ KALORİ SEPETİ’Nİ ZİYARETİ SIRASINDA GÜVENLİĞİN TAM OLARAK SAĞLANABİLMESİ İÇİN KENDİ VİRÜS KORUMA SİSTEMİNİ DE TEDARİK ETMESİ VE GEREKLİ KORUNMAYI KENDİSİNİN DE SAĞLAMASI GEREKMEKTEDİR. ÜYE TEK BAŞINA ŞİRKET’İN ALDIĞI TEDBİRİN YETERLİ OLAMAYACAĞINI BİLİR VE KABUL EDER. BU BAĞLAMDA ÜYE, KALORİ SEPETİ İNTERNET SİTESİNE GİRİŞ YAPMASI İLE KENDİ YAZILIM VE İŞLETİM SİSTEMLERİNDE OLUŞABİLECEK TÜM HATA VE BUNLARIN DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI SONUÇLARINDAN KENDİSİNİN SORUMLU OLDUĞUNU KABUL ETMİŞTİR. ŞİRKET VE KALORİ SEPETİ WEB SİTESİNDE TOPLANAN BİLGİLER, GENEL KULLANIMA AÇIK OLMAYAN ŞİRKET TARAFINDAN UYGUN BULUNAN GÜVENLİ BİR ORTAMDA HER TÜRLÜ YÜKSEK STANDART KULLANILARAK KORUNUR VE SAKLANIR. ANCAK BUNA RAĞMEN ŞİRKET VE KALORİ SEPETİ WEB SİTESİ GÜVENLİK İLE İLGİLİ KONULARDA HİÇBİR GARANTİ VE TAAHHÜT VEREMEMEKTEDİR.

3.6. ÜYE, KALORİ SEPETİ İNTERNET SİTESİNİ VE SİTEDE YER ALAN HİZMETLERİ, HİÇBİR ŞEKİLDE KAMU DÜZENİNİ BOZUCU, GENEL AHLAKA AYKIRI, BAŞKALARINI RAHATSIZ VE TACİZ EDİCİ VE BAŞKALARININ FİKRİ VE TELİF HAKLARINI İHLAL EDECEK ŞEKİLDE, ÜLKE ÇAPINDA YA DA ULUSLARARASI DÜZEYDE HUKUKA AYKIRI BİR AMAÇ İÇİN KULLANAMAZ, ALMAKTA OLDUĞU HİZMETLERİ ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN KULLANIMINA SUNAMAZ, KİRALAMA VEYA SATIŞA ARZ ETME GİBİ HİÇBİR TÜRLÜ TİCARİ FAALİYETE KONU EDEMEZ. AYRICA, ÜYE BAŞKALARININ HİZMETLERİ KULLANMASINI ÖNLEYİCİ VEYA ZORLAŞTIRICI SPAM, VİRÜS VB. FAALİYET VE İŞLEMLERDE BULUNAMAZ.

3.7. ÜYE, KALORİ SEPETİ WEB SİTESİ VE HİZMETLERİNDEN YARARLANIRKEN, TÜRK CEZA KANUNU, TÜRK TİCARET KANUNU, FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU, MARKA VE PATENT HAKLARININ KORUNMASI İLE İLGİLİ KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELER BORÇLAR KANUNU DAHİL OLMAK ÜZERE TÜM YASAL DÜZENLEMELER VE DİĞER İLGİLİ MEVZUAT HÜKÜMLERİ İLE KALORİ SEPETİ’NİN HİZMETLERİNE İLİŞKİN OLARAK YAYIMLAYACAĞI HER TÜRLÜ DUYURU VE BİLDİRİMLERE UYMAYI KABUL EDER. BU BİLDİRİMLERE VE YASALARA AYKIRI KULLANIM SEBEBİYLE DOĞABİLECEK HUKUKİ, CEZAİ VE MALİ HER TÜRLÜ SORUMLULUK ÜYE'YE AİTTİR.

3.8. KALORİ SEPETİ WEB SİTESİNDE YER ALAN HER TÜRLÜ BİLGİNİN DOĞRULUĞU, EKSİKSİZ OLMASI, YETERLİLİĞİ VE GÜNCELLİĞİ HİÇBİR SURETTE ŞİRKET TARAFINDAN GARANTİ VE TAAHHÜT EDİLMEMEKTEDİR. ÜYE HİÇBİR ŞEKİLDE KALORİ SEPETİ WEB SİTESİNDE YER ALAN BİLGİLERİN VE/VEYA HİZMETLERİN HATALI OLDUĞU YA DA BU BİLGİLERE İSTİNADEN ZARARA UĞRADIĞI İDDİASINDA BULUNAMAZ. ŞİRKET HİÇBİR ŞEKİL VE SURETTE İHBAR VEYA İHTARA GEREK KALMAKSIZIN HER ZAMAN SÖZ KONUSU BİLGİLERİ VE/VEYA SİTEDE YER ALAN HİZMETLERİNİ DEĞİŞTİREBİLİR, DÜZELTEBİLİR VE/VEYA ÇIKARABİLİR.

3.9. ŞİRKET, WEB SİTESİNİN VE HİZMETLERİNİN DOĞRU BİR ŞEKİLDE VE AKSAMA OLMADAN ÜYELERE İLETİLMESİ İÇİN GEREKLİ HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALMIŞTIR. BUNUNLA BİRLİKTE, KALORİ SEPETİ WEB SİTESİNDE MEVCUT YA DA OLUŞABİLECEK HATALAR VEYA AKSAMALAR İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR GARANTİ VERİLMEDİĞİ GİBİ ŞİRKET HİÇBİR SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.

3.10. KALORİ SEPETİ WEB SİTESİNE ERİŞİMDEN, SİTEDE YER ALAN BİLGİLERİN VE/VEYA HİZMETLERİN GEREK DOĞRUDAN GEREKSE DOLAYLI KULLANIMINDAN KAYNAKLANAN HER TÜRLÜ ZARARDAN HER NAM ALTINDA OLURSA OLSUN ŞİRKET ORTAKLARI, YÖNETİCİLERİ, MÜDÜRLERİ, ÇALIŞANLARI, KALORİ SEPETİ’NDE YER ALAN BİLGİLERİ VE/VEYA HİZMETLERİ HAZIRLAYAN KİŞİLER SORUMLU TUTULAMAZ.

3.11. ŞİRKET, ÜYELERE DAHA İYİ HİZMET VEREBİLMEK İÇİN KALORİ SEPETİ’Nİ ZİYARET EDEN KULLANICILARIN ZİYARET SÜRESİ, ZAMANI, GÖRÜNTÜLENEN SAYFALAR GİBİ BİLGİLERİNİ TAKİP EDİLMEKTEDİR. KALORİ SEPETİ YASALARA AYKIRI OLMAYAN ÇEŞİTLİ TEKNOLOJİK ARAÇLAR YARDIMIYLA, ÜYELER HAKKINDA BİLGİ TOPLAMA VE BU BİLGİLERİ REKLAM YAYIN SİSTEMİNDE VE İÇERİK SİSTEMİNDE KULLANMA HAKKINA SAHİPTİR.

3.12. ŞİRKET, HER ZAMAN TEK TARAFLI OLARAK GEREKLİ GÖRDÜĞÜNDE ÜYENİN ÜYELİĞİNİ SİLME, ÜYEYE AİT DOSYA, BİLGİ VE BELGELERİ SİLME VEYA SAKLAMA HAKKI VARDIR. ÜYE İŞBU TASARRUFU PEŞİNEN KABUL EDER VE BÖYLE BİR DURUMDA, ŞİRKET’İN HİÇBİR SORUMLULUĞU BULUNMADIĞINI BİLİR VE KABUL EDER. ÜYELERİN ÜYELİKLERİNİ İPTAL ETME VE HESAPLARINI SİLME TALEPLERİ HALİNDE İSE, ŞİRKET ÜYELİĞİNİ BİTİREN KULLANICININ KALORİ SEPETİ’NE GİRİŞ YETKİSİNİ İPTAL EDECEKTİR. ÜYELİĞİNİ İPTAL EDEN KİŞİ BU İŞLEMİN GERİ DÖNÜŞÜ OLMADIĞINI BİLİR VE KABUL EDER. ÜYENİN KENDİSİ VEYA ŞİRKET TARAFINDAN SONLANDIRILAN ÜYE HESABINA AİT HER TÜRLÜ KAYDI ŞİRKET VERİ TABANINDAN SİLİP SİLMEMEKTE SERBESTTİR. ÜYE SİLİNEN KAYITLARLA İLGİLİ HERHANGİ BİR HAK VEYA TAZMİNAT TALEP EDEMEZ.

3.13. ÜYELERİN BİRBİRLERİ YA DA KALORİ SEPETİ’NDE GÖREVLİ DİYETİSYENLER DAHİL ÜÇÜNCÜ KİŞİLER İLE İLİŞKİLERİ KİŞİLERİN KENDİ SORUMLULUĞUNDA OLUP, ŞİRKET HİÇBİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.

3.14. ŞİRKET, ÜYENİN KİŞİSEL BİLGİLERİNİ ANCAK AŞAĞIDAKİ HALLERDE AÇIKLAYABİLİR:

a) ŞİRKET YA DA KALORİ SEPETİ SİTESİNE TEBLİĞ EDİLEN YASAL İŞLEMLERE UYMAK İÇİN YASAL BİR ZORUNLULUK OLARAK İSTENDİĞİNDE VEYA YASAL GEREKLERE UYGUN HAREKET ETMEK AMACIYLA,

b) ŞİRKET VE KALORİ SEPETİ İNTERNET SİTESİ HAKLARINI KORUMAK VE SAVUNMAK İÇİN GEREKLİ OLDUĞUNA MAKUL BİR ŞEKİLDE KANAAT GETİRDİĞİ HALLERDE,

c) ŞİRKET VE KALORİ SEPETİ’NİN KENDİ BÜNYESİNDE KULLANILMAK ÜZERE ÜYELERİN VEYA KULLANICILARIN PROFİLLERİNİN BELİRLENMESİ AMACIYLA AÇIKLAYABİLİR.

3.15. İŞBU ÜYELİK SÖZLEŞMESİ’NİN HERHANGİ BİR HÜKMÜNÜ İHLAL EDEN ÜYE İŞBU İHLAL NEDENİYLE CEZAİ VE HUKUKİ OLARAK ŞAHSEN SORUMLU OLUP, ŞİRKET’İ BU İHLALLERİN HUKUKİ VE CEZAİ SONUÇLARINDAN ZARARSIZ TUTACAKTIR. ÜYE İŞBU SÖZLEŞME İLE ÜSTLENMİŞ OLDUĞU YÜKÜMLÜLÜKLERE AYKIRI HAREKETİ NEDENİYLE ŞİRKET’İN UĞRAYACAĞI HER TÜRLÜ ZARARI AYNEN TAZMİN EDECEK OLUP, ŞİRKET, ÜYENİN SÖZLEŞMEYE AYKIRI DAVRANIŞLARI NEDENİYLE KAMU KURUMLARINA VE/VEYA ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA ÖDEMEK ZORUNDA KALABİLECEĞİ HER TÜRLÜ TAZMİNAT VE/VEYA İDARİ/ADLİ PARA CEZALARI İÇİN ÜYEYE AYNEN RÜCU HAKKINA SAHİPTİR.

4. SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞÜ VE FESHİ

İŞBU SÖZLEŞME, ÜYENİN ÜYELİK SÖZLEŞMESİ BÖLÜMÜNÜ GEÇEREK KALORİ SEPETİ WEB SİTESİNİ KULLANMAYA BAŞLAMASI İLE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK OLUP, ÜYENİN ÜYELİĞİNİ İPTAL ETMESİ VEYA ŞİRKET TARAFINDAN ÜYELİĞİNİN İPTAL EDİLMESİNE KADAR YÜRÜRLÜKTE KALACAKTIR. ŞİRKET, ÜYENİN İŞBU SÖZLEŞMENİN HERHANGİ BİR HÜKMÜNÜ İHLAL ETMESİ DURUMUNDA ÜYENİN ÜYELİĞİNİ İPTAL EDEREK SÖZLEŞMEYİ TEK TARAFLI OLARAK FESHEDEBİLECEKTİR.

5. TEBLİGATLAR

ÜYENİN KALORİ SEPETİ İNTERNET SİTESİNE BİLDİRDİĞİ ELEKTRONİK POSTA ADRESİNİN BU SÖZLEŞME İLE İLGİLİ YAPILACAK HER TÜRLÜ BİLDİRİM İÇİN GEÇERLİ ELEKTRONİK POSTA ADRESİ OLDUĞU KABUL EDİLİR. TARAFLAR, MEVCUT E-POSTALARINDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ YAZILI OLARAK DİĞER TARAFA BİLDİRMEDİKÇE, ESKİ E-POSTALARA YAPILACAK BİLDİRİMLERİN GEÇERLİ OLACAĞINI VE KENDİLERİNE YAPILMIŞ SAYILACAĞINI KABUL EDERLER.

6. UYUŞMAZLIKLARIN HALLİ

BU SÖZLEŞMENİN YORUMUNDA VE İŞBU SÖZLEŞME SEBEBİYLE ORTAYA ÇIKACAK OLAN TÜM UYUŞMAZLIKLARDA İSTANBUL MERKEZ (ÇAĞLAYAN) MAHKEMELERİ VE İCRA DAİRELERİ YETKİLİ OLUP, TÜRK HUKUKU UYGULANIR.

ÜYE, BU SÖZLEŞMEDE YER ALAN MADDELERİN TÜMÜNÜ OKUDUĞUNU, ANLADIĞINI, KABUL ETTİĞİNİ VE KENDİSİYLE İLGİLİ OLARAK VERDİĞİ BİLGİLERİN DOĞRULUĞUNU ONAYLADIĞINI BEYAN, KABUL VE TAAHHÜT EDER.

Diyetisyen Diyetisyen Sayfası
Ekle Olmayan kalori ekle ve hemen kullan
Ekle Diyet yemeğinizi ekleyin

Anket

4 soruluk kısa anketimiz için tıklayın.

Bir yeniliğin eşiğindeyiz ve sizlerin fikirlerine ihtiyacımız var.